LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem

Powrót do strony głównej22-10-2017

Małopolska Chmura Edukacyjna

Od października w naszej szkole realizowane będą zajęcia w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce.

 


Od października w naszej szkole realizowane będą zajęcia w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej

online w obszarze:

 • matematyka
 • język angielski
 • chemia

kółka w obszarze:

 • matematyka
 • chemia
 • fizyka
 • informatyka

Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce.

Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna to wspólne partnerstwo i współpraca pomiędzy Województwem Małopolskim oraz wiodącymi uczelniami wyższymi z Małopolski oraz organami prowadzącymi szkoły ponadgimnazjalne.
Partnerami projektu są Województwo Małopolskie, uczelnie wyższe z terenu Województwa Małopolskiego, Organy prowadzące szkoły ponadgimnazjalne, Stowarzyszenie Miasta w Internecie oraz Fundacja Centrum Kopernika.

Zajęcia dla uczniów liceów i techników prowadzone są przez pracowników naukowych uczelni wyższych przy współpracy z nauczycielami ze szkół do których uczęszczają uczniowie w oparciu o nowoczesne techniki informacyjno-komunikacyjne, umożliwiające wytwarzanie, przetwarzanie materiałów dydaktyczno-edukacyjnych, zdalną współpracę nauczycieli akademickich i szkół

Celem projektu w zakresie komponentu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej jest:

 • zapewnienie uczniom szkół ponadgimnazjalnych możliwości poszerzania wiedzy dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych,
 • wzmocnienie współpracy pomiędzy szkołami ponadgimnazjalnymi, a uczelniami poprzez realizację zajęć edukacyjnych dla uczniów oraz zwiększenie świadomości dotyczącej specyfiki studiowania,
 • umożliwienie uczelniom bezpośredniej współpracy z najzdolniejszymi uczniami Małopolski,

Wszystkich uczniów zapraszamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa w ramach obszarów, które Was interesują oraz kontaktu z nauczycielami nadzorującymi poszczególne zajęcia.

Obszar matematyka – mgr Dorota Siwik-Górecka
Obszar język angielski – mgr Maria Wojtowicz
Obszar chemia – mgr Danuta Rafałko-Barnowska
Obszar fizyka – dr Małgorzata Fidelus
Obszar informatyka – mgr Piotr Zięba

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na stronie   http://e-chmura.malopolska.pl/


Dokumenty

 1. Formularz zgłoszenia
 2. Deklaracja uczestnictwa
 3. Regulamin uczestnictwa
 4. Listy zakwalifikowanych w roku szkolnym 2017/18
 5. Harmonogram zajęć w roku szkolnym 2017/18


Oswald Balzer Oswald Balzer
Patron I Liceum Ogólnokształcącego
w Zakopanem
Brązowa szkoła 2019 - ranking perspektyw