LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem

Powrót do strony głównej11-02-2020

Prelekcja na temat studiów w Wielkiej Brytanii

We wtorek 11 lutego 2020 w naszej szkole odbyły się warsztaty na temat możliwości studiowania na uniwersytetach w Anglii.

Wielka Brytania oferuje tysiące ciekawych kierunków stwarzających możliwości międzynarodowej kariery w wielu niszowych branżach między innymi w przemyśle muzycznym, lotniczym czy sportowym.

Podczas spotkania przedstawiono szczegółowo formalności przy aplikowaniu na uczelnie zagraniczne. Procedura znacząco różni się od rekrutacji na polskie uczelnie – wymagane jest napisanie listu motywacyjnego na wybrany przez siebie kierunek oraz zdobycie referencji.

Na podstawie tych dwóch dokumentów kandydat uzyskuje ofertę przyjęcia na studia jeszcze przed maturą!

Uniwersytety cenią najbardziej pasję, talent, kreatywność i motywację do studiowania wymarzonego kierunku.

Więcej informacji na stronie: https://studiawanglii.pl/rekrutacja/.

Mimo Brexitu tegoroczni maturzyści mają zagwarantowane finansowanie 100% kosztu czesnego korzystną pożyczką rządową, którą spłaca się po skończeniu studiów i osiągnięciu wysokich zarobków w Polsce lub innym kraju na świecie. Informacje na temat pożyczki: https://studiawanglii.pl/finanse/splata-pozyczki-na-czesne-studia-licencjackie-2/.

Kontakt do tegorocznych studentów można znaleźć na stronie: https://studiawanglii.pl/category/ambasadorzy/.

Uczniów zainteresowanych otrzymaniem większej ilości informacji zapraszamy na portale Facebook (https://www.facebook.com/studiawangliipl) oraz Instagram (https://www.instagram.com/stories/studiawanglii/).


Oswald Balzer Oswald Balzer
Patron I Liceum Ogólnokształcącego
w Zakopanem
Srebrna szkoła 2020 - ranking perspektyw