LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem

Powrót do strony głównej15-03-2020

7 filmów na 7 dni

Drodzy Uczniowie,

obecna sytuacja pokazuje, że edukacja zależy również od Was i Waszej odpowiedzialności. W tych niełatwych dla wszystkich dniach uczycie się nie dlatego, że ktoś Was sprawdza, ale dlatego, że WARTO. Życzymy Wam, żebyście twórczo i mądrze wykorzystali ten czas. Może pomoże Wam w tym lista filmów – 7 propozycji do obejrzenia w następnym tygodniu. To teksty kultury, które pokazują, jak żyć mądrze i szczęśliwie. Dawka pozytywnych emocji na każdy dzień.

  1. „Forrest Gump” – Historia życia Forresta, chłopca o niskim ilorazie inteligencji z niedowładem kończyn, który staje się miliarderem i bohaterem wojny w Wietnamie. (dramat/ komedia; reżyseria: Robert Zemeckis)
  2. „Amelia” – Żyjąca sama w wielkim Paryżu Amelia postanawia, że będzie uszczęśliwiać ludzi. (dramat/komedia romantyczna; reżyseria: Jean-Pierre Jeunet)
  3. „Wypisz, wymaluj miłość” – Nauczyciel angielskiego i była malarka spierają się o to, co jest w życiu ważniejsze. (dramat/komedia/romans; reżyseria: Fred Schepisi)
  4. „Jak zostać królem” – Jest rok 1939. Jąkający się król Jerzy VI nie może przemawiać do ludu. Pomocy szuka u niekonwencjonalnego specjalisty od dykcji. (biograficzny/dramat historyczny/komedia; reżyseria: Tom Hooper)
  5. „Piękny umysł” – Geniusz matematyczny John Nash za wszelką cenę pragnie opracować teorię, dzięki której zostanie cenionym naukowcem. Przeszkodą staje się jego stopniowo rozwijająca się choroba. (biograficzny/dramat; reżyseria: Ron Howard)
  6. „Był sobie pies” – Pies odnajduje sens swego istnienia, gdy po odejściu z tego świata niespodziewanie odradza się ponownie w kolejnym psim wcieleniu. (familijny/komedia; reżyseria: Lasse Hallström)
  7. „Za jakie grzechy, dobry Boże?” – Claude oraz Marie ciężko znoszą małżeństwa swoich trzech córek z mężczyznami o odmiennym pochodzeniu i religii. Ostatnia nadzieja w najmłodszej latorośli, która oświadcza, że ma narzeczonego-katolika. (komedia; reżyseria: Philippe de Chauveron)

Wkrótce zaproponujemy listy spektakli teatralnych, które można obejrzeć w Internecie.


Oswald Balzer Oswald Balzer
Patron I Liceum Ogólnokształcącego
w Zakopanem
Srebrna szkoła 2020 - ranking perspektyw