LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem

Powrót do strony głównej30-04-2020

Majówka z kulturą

STARY TEATR – MAJÓWKA 2020
Młodzi w Starym online 

Zachęcamy do obejrzenia spektakli na kanale YouTube Narodowy Stary Teatr Live

1 maja o godz. 19.00 „Cierpienia młodego Wertera” / reż. Tomasz Fryzeł


2 maja o godz. 19.00 „Niezastane miasta” / reż. Małgorzata Jakubowska
Oba spektakle powstały w ramach projektu „Młodzi w Starym online”, który jest efektem współpracy zespołu artystycznego i pracowników Narodowego Starego Teatru oraz Wydziału Reżyserii Dramatu Krakowskiej AST.
Krakowski Salon Poezji online

W najbliższą niedzielę – 3 maja – o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy do wysłuchania 5 już Krakowskiego Salonu Poezji online!

W 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji, Krakowski Salon Poezji poświęcony będzie twórczości Tadeusza Gajcego, według scenariusza Bronisława Maja.

Wiersze poety zinterpretują dla Państwa Grzegorz Grabowski, Aleksandra Nowosadko i Mikołaj Kubacki, a muzyczne improwizacje wykona Michał Dymny.

Pokaz spektaklu „Edward II” w reż. Anny Augustynowicz 

W niedzielny wieczór (3 majao godz. 19.00 zapraszamy na prezentację przedstawienia „Edward II” w reż. Anny Augustynowicz z Janem Peszkiem w roli tytułowej! 

Edward II w spojrzeniu Christophera Marlowe’a jest władcą, dla którego sposobem panowania staje się prowokacja: szafuje majątkiem królestwa, eksponuje swój homoseksualizm, a mówiąc otwarcie o swym ateizmie, szydzi z hipokryzji dworu. Za odwagę odsłonięcia prawdziwej twarzy zapłaci życiem. Zniszczy go społeczeństwo, połączone więzami nienawiści i zmową nietolerancji. W roli tytułowej 

W tym spektaklu jest miejsce na pauzę, na pięknie podany tekst i wybrzmienie ostatniej frazy monologu. Na oddech, skupienie i intymny kontakt widza z aktorem. Taki teatr, który rozgrywa się w wyobraźni widza, nie zdarza się co dzień. 
Katarzyna Fryc, Agata Olszewska „Gazeta Wyborcza”

Oswald Balzer Oswald Balzer
Patron I Liceum Ogólnokształcącego
w Zakopanem
Srebrna szkoła 2020 - ranking perspektyw