LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem

Powrót do strony głównej10-09-2021

Miły początek roku szkolnego!

Kurs językowy-Malaga

Uczestnicy kursu językowego w Hiszpanii.

W dniach 29.08.2021 – 06.09.2021 odbyła się wycieczka do malowniczo położonej miejscowości w Hiszpanii – Malagi. Wycieczka odbyła się we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. W wycieczce wzięło udział 43 uczniów (5 z LO. im. Oswalda Balzera) oraz 4 nauczycieli – opiekunów. Wycieczka była przeznaczona dla uczniów aktywnych, samodzielnych, ciekawych świata, pasjonatów języków obcych – wprost wymarzona dla naszych uczniów.
Program wycieczki był tak przemyślany i ułożony, że można było zapoznać się nie tylko z zabytkami Hiszpanii, poznać jej kulturę i tradycję, ale również wziąć udział w zajęciach w szkole językowej. Podczas kursu uczniowie nocowali u rodzin hiszpańskich, wspólnie spożywali posiłki, przyglądali się codziennemu życiu. Dzięki temu mogli zapoznać się ze wszystkim, co stanowi o jej historii oraz tradycji.
Wyjątkową radość z wyjazdu czerpali nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele. Bezpośredni kontakt, nawiązanie relacji, przyjaźni, wszystko to odnowiło się w kilka dni.
Jestem przekonana, że był to dobry początek na wiele nowych, wspólnych wyjazdów.

Pani Maria Jarończyk 

 


Oswald Balzer Oswald Balzer
Patron I Liceum Ogólnokształcącego
w Zakopanem
Srebrna szkoła 2021 - ranking perspektyw