03-03-2019
Powrót do strony głównej

Po raz dziewiąty zorganizowaliśmy i uczestniczyliśmy w Marszu Żołnierzy Wyklętych. W ten sposób od 2011 roku upamiętniamy Żołnierzy II Konspiracji, walczących z systemem totalitarnym narzuconym przez Sowietów. Ostatni z nich ” Lalek”, został zamordowany w 1963 roku. Szczątków większości z nich nie odnaleziono do dnia dzisiejszego. Mordowani strzałem w tył głowy oddawali życie za wolną Ojczyznę.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, przed którą uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny ” Wyklęci”. Następnie przeszliśmy pod pomnik Oddziału AK ” Błyskawica”, gdzie odbył się Apel Pamięci oraz występ muzyczny uczniów LO, ZSHT i ZSB w Zakopanem.













Projekt nr RPMP.02.01.03-12-0191/16 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


