LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem

Powrót do strony głównej



30-01-2019

WYCIECZKA DO CENTRUM SOLARIS

8 stycznia uczniowie klas IA oraz IIA zwiedzili Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris w Krakowie. Podczas tego wyjazdu uczniowie mogli obejrzeć, jak zbudowany jest akcelerator, jak wiele różnych urządzeń jest konieczne oraz ile trudności technicznych trzeba rozwiązać, aby móc prowadzić badania naukowe. Wyjazd ukazał również, na czym polega praca naukowa, jak może w takim ośrodku przebiegać oraz jak wiele możliwości prowadzenia badań daje takie urządzenie.
Za pomoc w organizacji i poświęcony czas dziękujemy panu Grzegorzowi Kowalskiemu.



Oswald Balzer Oswald Balzer
Patron I Liceum Ogólnokształcącego
w Zakopanem
Srebrna szkoła 2023 - ranking Perspektyw