30-01-2019
Powrót do strony głównej

8 stycznia uczniowie klas IA oraz IIA zwiedzili Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris w Krakowie. Podczas tego wyjazdu uczniowie mogli obejrzeć, jak zbudowany jest akcelerator, jak wiele różnych urządzeń jest konieczne oraz ile trudności technicznych trzeba rozwiązać, aby móc prowadzić badania naukowe. Wyjazd ukazał również, na czym polega praca naukowa, jak może w takim ośrodku przebiegać oraz jak wiele możliwości prowadzenia badań daje takie urządzenie.
Za pomoc w organizacji i poświęcony czas dziękujemy panu Grzegorzowi Kowalskiemu.













Projekt nr RPMP.02.01.03-12-0191/16 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


