LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem

Powrót do strony głównej30-10-2017

Łączmy serca!

21 października w sali Zakopiańskiego Centrum Edukacji odbyła się niezwykła uroczystość. „Pisarka losu polskiego” – Barbara Wachowicz zaprezentowała swój spektakl zatytułowany „Łączmy serca”, 

poświęcony Tadeuszowi Kościuszce. Autorka zaangażowała w ów projekt wiele osób. Na scenie – u boku samej narratorki – wystąpili absolwenci wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie: Wojciech Raszewski w roli Tadeusza Kościuszki oraz jako księżna Ludwika – Hanna Wojakówna, absolwentka także naszej szkoły. Towarzyszyli im uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. W. Zamoyskiego pod opieką artystyczną profesor Jolanty Dolińskiej oraz muzycy Zespołu Klimka Bachledy pod kierownictwem Zofii Kubiniec-Stanuch. Tradycyjnie już pochwały zebrali  uczniowie naszego liceum pod opieką artystyczną profesor Wioletty Szymańskiej:


Martyna Łukaszczyk występująca w roli chorążanki oraz Justyna Dunajczan, Bartłomiej Sabała-Stoch i Janek Bystrzycki. Fragmenty swej pracy przeczytała Małgosia Orawiec, laureatka konkursu „List do Kościuszki”. Służbę porządkową i kolporterską pełnili harcerze 3 Zakopiańskiej Drużyny Harcerskiej im. T. Kościuszki, podopieczni drużynowego Bartłomieja Sabały-Stocha.

 

 


Oswald Balzer Oswald Balzer
Patron I Liceum Ogólnokształcącego
w Zakopanem
Srebrna szkoła 2023 - ranking Perspektyw