LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem

Powrót do strony głównej02-12-2017

Bookcrossing

Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.

Teraz także i nasza szkoła dołącza do tej akcji! W szkolnej auli pojawiła się szafeczka z której każdy uczeń może zabrać do domu interesującą go książkę. Już dziś pojawiło się na niej wile interesujących pozycji.

Zachęcamy do pozostawiania i zabierania książek, by dotarły do jak największej liczby osób! Przed wzięciem udziału w akcji prosimy także o zapoznanie się z jej regulaminem.

 


 

REGULAMIN

1. Książki wyłożone na naszym bookcrossingowym regale są udostępniane za darmo każdemu chętnemu czytelnikowi; uczniom naszej szkoły, ich rodzicom, pracownikom i wszystkim gościom.

2. Wystarczy podejść do regału, znaleźć coś interesującego dla siebie i … zacząć czytać.

3. Z wolnego księgozbioru można korzystać  na miejscu, w obrębie szkoły lub zabrać książkę do domu.

4.  Po skończeniu lektury odłóż swój egzemplarz na miejsce.

5. Jednorazowo możesz zabrać do domu 1 książkę.

6. Jeśli książka miałaby zostać z Tobą na zawsze, uzupełnij księgozbiór i za zgodą rodziców przynieś w to miejsce jakąś książkę od siebie. Zanim książka trafi na półkę, musi zostać oznaczona. Pamiętaj, przynieś ją najpierw do szkolnej biblioteki!

7. Szanujemy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione z domu egzemplarze nie były zniszczone. Pomyśl, czy książka którą chcesz uwolnić (oddać) jest ciekawa i godna polecenia. Takie powinny być wszystkie książki z naszego regału.

8. Półka w naszej szkole ma status oficjalny – to znaczy, że wszystkie uwolnione przez nas książki otrzymują swój własny numer, dzięki któremu po jakimś czasie będzie można śledzić w Internecie ich wędrówkę.

9. Dbamy o wszystkie „uwalniane” książki!

10. Darzymy Cię zaufaniem! Wierzymy, że będziesz odpowiedzialnie angażował się w naszą wspólną akcję.


Oswald Balzer Oswald Balzer
Patron I Liceum Ogólnokształcącego
w Zakopanem
Srebrna szkoła 2023 - ranking Perspektyw