LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem

Powrót do strony głównej27-06-2022

Młodzież z Ukrainy dziękuje!

UkrainaMy, uczniowie klas przygotowawczych, czyli młodzi ludzie z Ukrainy, bardzo dziękujemy całej społeczności Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera w Zakopanem za ciepłe przyjęcie do Szkoły, która stała się dla nas prawdziwym domem, miejscem, gdzie mogliśmy się uczyć, spotykać i oderwać od trudnej rzeczywistości. To w ”Balzerze” mogliśmy uczyć się języka polskiego jako obcego, co ułatwia nam teraz komunikację i znalezienie pracy, a w przyszłości – dalszą naukę. To w „Balzerze” mogliśmy jeść obiady dzięki sfinansowaniu ich przez Prymus Cateringzakopiański MOPS i Gminę Zakopane, poroniański MOPS i Gminę Poronin, MOPS w Kościelisku i Gminę Kościelisko, MOPS w Bukowinie i Gminę Bukowina Tatrzańska oraz wsparciu Nosalowego Dworu i osób prywatnych. I to „Balzer” zorganizował nam wyjścia do muzeów, galerii, Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie poznawaliśmy kulturę Zakopanego i Podhala. 

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Dyrektora Marka Donatowicza za to, że zapewnił nam rodzinną atmosferę w Szkole. Dziękujemy Pani Dyrektor Małgorzacie Gładoch za organizację nauki, Pani Sekretarce Joannie Skupień za pomoc administracyjną i okazane nam serce. 

Wyrazy wdzięczności należą się naszym wychowawczyniom: Pani Profesor Darii Pacynie (klasa U1) i Pani Profesor Marcjannie Borkowskiej (klasa U2) oraz nauczycielom Liceum: Pani Profesor Dorocie Siwik- Góreckiej, Pani Profesor Matyldzie Jędrzejowskiej – Filar, Pani Profesor Marcie Jelonek, Panu Profesorowi Piotrowi Ziębie, Panu Profesorowi Włodzimierzowi Cachro , Pani Pedagog Agnieszce Ciślak oraz Pani Profesor Katarzynie Chowaniec, która zawsze chętnie gościła nas w szkolnej bibliotece. 

Nasza nauka języka polskiego jako obcego nie byłaby możliwa bez pracy Pani Heleny Bielawskiej, a nasze codzienne funkcjonowanie zawdzięczamy Pani  Olha Lozynska oraz Pani Valentyna Perehodiuk,  która była dla nas szkolną mamą. 

Bardzo dziękujemy Towarzystwu Gimnastycznemu „Sokół” Gniazdo w Zakopanem za ogromne wsparcie finansowe – zakup książek, plecaków, przyborów szkolnych, odzieży i obuwia. 

Dzięki  pomocy i wsparciu instytucji, a przede wszystkim ludzi dobrej woli mogliśmy uczyć się w zakopiańskim Liceum. 


Oswald Balzer Oswald Balzer
Patron I Liceum Ogólnokształcącego
w Zakopanem
Srebrna szkoła 2023 - ranking Perspektyw