LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem

Powrót do strony głównej24-08-2022

Zaproszenie na koncert!

kasia lassak

 

 

 

 

Otrzymaliśmy zaproszenie na koncert naszej absolwentki, Katarzyny Lassak (matura 2015), które z radością kierujemy również do całej społeczności szkolnej:

Jako absolwentka Szkoły chciałabym bardzo serdecznie zaprosić na mój koncert „Inspiracje kompozytorów folklorem góralskim”, który odbędzie się 27 sierpnia 2022 r. (sobota) o godz. 18:00 w Kościele Św. Krzyża w Zakopanem, jako wydarzenie towarzyszące 53. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Zagram Koncert skrzypcowy „Góralski” Jana A. Maklakiewicza z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, z którą niedawno nagrałam ten utwór po raz pierwszy.

Dyrygentem będzie Pan Michał Klauza. Cieszę się, że będę mogła pokazać ten nieznany koncert skrzypcowy właśnie w Zakopanem, gdzie ta kompozycja powstała dokładnie 70 lat temu. Orkiestra wykona też Orawę Wojciecha Kilara. Tradycyjne „nuty” góralskie, które były inspiracją dla kompozytorów zagram z moją rodziną, Muzyką Lassaków „Heliosów” z Zakopanego. Między innymi będzie to „nuta” cytowana w Koncercie skrzypcowym „Góralskim” i co ciekawe jest to właśnie „nuta” znana jako „śpiewka festiwalowa” Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich „Górole, górole, góralsko muzyka, cały świat obyńdziys, ni ma takiyj nika”. http://www.facebook.com/Lassak.Kasia

Informacje. Koncert towarz. MFFZG 27.08.2022

 

 

 


Oswald Balzer Oswald Balzer
Patron I Liceum Ogólnokształcącego
w Zakopanem
Srebrna szkoła 2023 - ranking Perspektyw