LO im. Oswalda Balzera w Zakopanem

Powrót do strony głównej06-10-2022

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SZKOŁY

Minione dwa tygodnie były w Naszym liceum czasem kampanii wyborczej promującej uczniów, którzy zgłosili swoją kandydaturę na przewodniczącego społeczności uczniowskiej. Wśród kandydatów znaleźli się następujący uczniowie: Dariusz Karpiel (kl. 1D), Szymon Para (kl. 2A), Aleksandra Pańszczyk (kl. 3B) oraz Patrycja Barciewicz (kl. 4D). W tym czasie kandydaci przygotowali i rozwiesili swoje plakaty wyborcze, a niektórzy z nich spotkali się z uczniami całej szkoły, aby przedstawić swoje programy wyborcze.

3 października 2022 roku odbyły się w szkole wybory. Uczniowie po pobraniu kart wyborczych mogli wrzucać swoje głosy do urny na auli w czasie przerw. Całość wyborów nadzorowała komisja, która po przeliczeniu oddanych głosów ogłosiła wyniki wyborów. Przewodniczącą szkoły została Patrycja Barciewicz, która otrzymała 48 procent głosów, czyli 145 głosów. Pozostali kandydaci otrzymali 34, 10 i 8 procent poparcia. Frekwencja wyborcza wyniosła 61 procent, zagłosowało 302 z 496 uczniów.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni oraz dziękujemy pozostałym kandydatom jak i całej społeczności uczniowskiej za udział w wyborach.


Oswald Balzer Oswald Balzer
Patron I Liceum Ogólnokształcącego
w Zakopanem
Srebrna szkoła 2023 - ranking Perspektyw